Poznaj slovenskú reč - járási forduló

2023. marec 9.
2022/2023
b

2023. március 8-án tartották Udvardon a Poznaj slovenskú reč  járási fordulóját. Iskolánkat az alsó tagozatról Hlavička Lili és Plencner Ádám 4. A osztályos tanulók képviselték. A verseny 4 fordulóból állt. Rövid mondókák szavalata után egy hallás után megismert történet tartalmát kellett a tanulóknak elmondani. Ezt követően egy ismeretlen szöveget kellet hangsúlyosan felolvasniuk. Utolsó feladatként 5 támából kellet egyet kiválasztaniuk és arról összefüggően beszélni. Tanulóink minden akadályt sikerrel vettek, így mindketten aranysávos besorolást kaptak és megérdemelten foglalták el a dobogó két legfelső fokát. Plencner Ádám az 1. helyen, Hlavička Lili a 2. helyen végzett. Legközelebb mindketten a kerületi fordulóban bizonyíthatják tudásukat, amihez sok sikert kívánunk.
Balogh Zsuzsanna
A felső tagozatról is két tanuló vett részt a versenyen, Pál Viktor és Pintér Mátyás. Mindkét fiú nagyon felkészült volt. Mind a négy fordulóban remekeltek, így a legtöbb pontot ők szerezték a versenyzők közül. Viktor az 1. helyen végzett, Matyi pedig csak egy pont különbséggel  a 2. lett. Reméljük a következő fordulóban is ilyen sikeresek lesznek. Szorítunk nekik.
Földy Judit