Állatvédelmi Témahét 2023

2023. október 16.
2023/2024
b

Iskolánk első ízben kapcsolódott be a magyarországi kezdeményezésű programba, ahol az állatok világnapja (október 4.) köré építették a két héten át tartó projektet. „A program célja a gyermekek szemléletformálása, ezzel kialakítva a belső motivációt a cselekvő állatvédelemre. A mai kor gyermekei formálják közös jövőnket, ezért is elengedhetetlen elsőként az ő tudásukat kiszélesíteni, empatikus képességeiket magasabb szintre emelni, ezáltal etikus állattartásra, állatvédelemre ösztönözni őket. Az állatvédő szemlélet fejlesztése a társadalom tagjaiban korosztálytól függetlenül nemzeti érdek.“- olvasható a felhívásban. Iskolánk alsó tagozatos diákjai tudatosan készültek az eseményre: a Magyar Népmese Napján állatmeséket választva dramatizálták azokat fiatalabb diáktársaik számára, az egyes tantárgyak keretén belül állatmesékkel foglalkoztak, ill.a rejtvények is az állatokról szóltak az elmúlt hetek során. A Magyar Népi Játék Napján is állatos népdalok, népi játékok tarkították a programunkat, majd vendégünk volt a marcelházi székhelyű önkéntes madármentő egyesület képviseletében: Bogár János és fia: Dániel. Ők elmesélték tevékenységüket, majd bemutatták a gyűrűzés technikáját a diákoknak és néhány mentett madarat is megcsodálhattunk. Tartalmas két hét volt, ahol mélyebben tudatosítottuk az Állatvédelmi Témahét programjának céljkitűzését: „Hiszünk az állatvédelem-pedagógiában! A jövő állatbarátai a mai osztálytermekben nőnek fel. Az állatvédelem-pedagógia a gyermekek számára a természettel és az állatokkal való kapcsolat mélyítését jelenti. Általuk megtanulhatjuk a fenntartható és empatikus életmód alapjait, melyekre a jövőnk épülhet.“ #állatvédelmitémahét #állatvédelempedagógia Salgó Gabriella