Szép Magyar Beszéd – járási forduló

2023. február 13.
2022/2023
b

Február 9-én került sor iskolánkban a Szép Magyar Beszéd járási fordulójára, amelyen hat iskola 19 diákja versenyzett, két kategóriában. A háromfordulós megmérettetésen előbb a már előzetesen begyakorolt szöveget adták elő a versenyzők, majd egy számukra teljesen új művet kellett értő módon felolvasniuk. Ez után következett az önálló szövegalkotás, amely során öt téma és műfaj közül választhattak. Az így elkészült fogalmazás már szabad előadás formájában hangzott el.

Az I. kategóriában, vagyis a 4. és 5. osztályosok versenyében Čerňan Eszter, iskolánk diákja (5. B) a második helyen végzett. A II. kategóriában (7-9. évfolyam) két czuczoros sikernek is örülhettünk: Demo Leonard (7. A) a harmadik, Ördögh Zsófia (9. A) pedig az első helyen végzett, ezáltal mindhárman tovább jutottak a kerületi fordulóba.

Czuczorosainknak és felkészítő pedagógusaiknak is szívből gratulálunk!

Benyovszky Ágnes és Galla Katalin, szervezők