Rovásírás iskolai forduló

2023. március 4.
2022/2023
b

Az idei tanévben is aktív élet zajlik a magyar rovásíró szakkör keretein belül. Az elmúlt félév során voltak, akik átismételték az eddig elsajátított ismereteket, és voltak, akik újonnan fedezték fel a rótt betűk rejtelmeit. A megismert tudásanyagról tanúságot téve iskolai fordulóban mutatták be diákjaink, ki hol tart az elsajátítás szintjén. A már több éve gyakorló felső tagozatos diákok munkája példaértékű, az újonc alsó tagozatosok szorgalma pedig rendkívüli. Az iskolai forduló szakkörünk egyik állomása, ami után a játékos rögzítés, az összerovások varázslatos világa és egyéb izgalmak várnak a diákokra. Idén az a megtiszteltetés érte a legügyesebb diákokat, hogy a nemsokára megrendezésre kerülő Kistérségi Rovásírás Vetélkedőn ők képviselhetik iskolánkat. Név szerint: Šukola Flóra Eszter, Gondžala Lili, Leczkési Gábor, Csanda Sofia Anna, Bombicz Csenge, Matuška Margaréta és Ördögh Zsófia. Ezúton gratulálunk minden szakkörös diáknak, aki megmérettetett és a továbbjutóknak sok sikert kívánunk. Köszönet iskolánk vezetőségének és a XXI.század Gyermekéért Polgári Társulásnak, akiknek köszönhetően ízletes jutalomban részesültek az iskolai forduló résztvevői.

Salgó Gabriella szakkörvezető