„Kerékpárral a munkába“

2023. július 13.
2022/2023
b

Ezzel a megnevezéssel immár 10.éve valósította meg a Közlekedési Minisztérium a kerekes kampányát, amelynek elsődleges célja volt: támogatni és fejleszteni a városi kerékpáros közlekedést, felhívni az önkormányzatok figyelmét arra, hogy minőségi körülményeket biztosítsanak az ökológiai típusú városi közlekedéshez, ösztönözni a munkáltatókat, hogy településeiken megfelelő körülményeket biztosítsanak a munkavállalóik számára, hogy a mindennapi munkába járáshoz jobban igénybe vegyék az alternatív közlekedési módokat. Iskolánk ez alkalommal is bekapcsolódott a felhívásba 20 fővel. A lelkes pedagógusok csapatát idén is aktív, tekerő kisdiákok gazdagították. Összesen 781,84 km-t sikerült letekerni és 288,03 km-t legyalogolni a júniusi hónap folyamán. Köszönet illeti iskolánk 2.évfolyamos diákjait: Zajíček Júliát, Horváth Dórát, Rigó Mariannát, Rusnák Hannát, Csanda Félixet, Ďurica Rebekát, Ďurica Marcelt, Farkas Csengét. A pedagógusokat és iskolai alkalmazottakat, név szerint: Kováč Sylviát, Salgó Gabriellát, Zajíček Kingát, Pethes Emesét, Závodská Dankát, Galla Katalint, Gergely Évát, Horváth Enikőt, Mojzes Ildikót, Benyovszky Ágnest, Csanda Tímeát és Ficza Pétert. A rendezvényben való részvétel mindenekelőtt a jó érzést szolgálta, ill.hogy óvjuk az egészségünket, városunkat és a környezetünket.