Karolina napi rovásírás pályázat

2023. február 14.
2022/2023
b

A váci székhelyű Karolina Katolikus Általános Iskola, Székesegyházi Kórusiskola és Alapfokú Művészeti Iskola még decemberben meghirdette rovásírás pályázatát. Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából a 4.-5.évfolyam számára a Csatadal szövegét-, míg a 6.-9. évfolyamok részére a Szeptember végén c.verset kellett átróniuk a diákoknak. A Forrai Sándor betűkészlet használata mellett, az igényes illusztrációra is hangsúlyt kellett fektetni. A pályázatra kiírt szűk határidőbe a téli szünidő is beleesett. Ennek ellenére iskolánk szakkörös diákjai közül néhányan vállalták a feladatot és csodaszép alkotások születtek. A dicséret mindenképp megilleti ezen szorgalmas és kreatív diákokat: Gondžala Lili (3.b), Leczkési Gábor (3.a), Sztarovics Anna (6.a), Čeri Patrícia (6.a), Csanda Sofia (6.a), Staňo Leila (6.b), Urban Emma (8.b) és Bombicz Csenge (8.b).
A pályázatra beérkezett 53 alkotás közül iskolánk diákjai is szép helyezést értek el. 
A 4-5. osztályosok kategóriájában:
3. hely - Leczkési Gábor
Különdíj: Gondžala Lili
A 6-9. osztályosok kategóriájában:
1. hely - Urban Emma
3. hely - Bombicz Csenge

Ezúton is szívből gratulálunk mindenkinek!
Salgó Gabriella, szakkörvezető