Íjászversenyek a vakáció alatt

2022. szeptember 27.
2022/2023
b

Amikor az előző tanév véget ért június 30-án, íjászaink a nyári szünidő alatt is folytatták a versenyzést. Első ízben: július 16-án, a Csallóközi Íjász Klub által megrendezett 2.Dunatőkési íjászversenyen remekeltek. 101 résztvevő közül Pupák Viktória 4.helyezést ért el (TRRB - vadászreflex kadét lányok között ), Nyári Dávid Gergő 1.helyezést szerzett (TRLB -  longbow kadét férfi kategóriában), és a felnőttek közül Nyári Zoltán is 1. helyezést ért el (TRLB- longbow tiszteletreméltó férfi kategóriában), míg Pupák Tibor a 12.helyen végzett.

Augusztus 6-án, a Bősi Rétisas Íjászklub örömíjász versenyt szervezett a bősi parkerdőben. A verseny céljainak különlegességét talán a 20-30 méterre elhelyezett célok tetőzték. A remek hangulatban lezajlott versenyen és festői szépségű környezetben a díjazottak kupát, oklevelet, érmeket és rengeteg élményt vihettek haza: PBHB – tradi, felnőtt nő kategóriában - Varga Nóra -3.hely, Salgó Gabriella - 4.hely, TRLB – longbow, ifi fiú kategóriában – Nyári Dávid Gergő 1. hely, és  TRLB – longbow, tiszteletreméltó  férfi kategóriában - Nyári Zoltán 3. helyen végzett.

Augusztus 7-én, a palásti csata 470.évfordulója alkalmából rendezték meg a IX.Thury György íjászversenyt Paláston, az 1552-es Emlékparkban. A 78 íjász közül ismét sikerült Nyári Dávid Gergőnek egy méltó 1.helyezést elérnie a 15-18 éves fiúk, tradicionális íjak kategóriájában, míg édesapja Nyári Zoltán is egy szép 3.helyezést szerzett a tradicionális íjak szenior kategóriában.

Szeptember 3-án, a „Tisztelet az ősöknek“ névvel hagyományalapító örömíjász versenyt rendeztek Vágkirályfán, a Humanita farmon. A több mint 100 résztvevő közül Nyári Dávid Gergő 1.helyen (longbow, ifi kategória), míg Nyári Zoltán 3.helyen (longbow, tiszteletreméltó férfi kategória) végeztek.

Déli 5+1 íjászverseny sorozat 5.fordulója idén szeptember 11-én került megrendezésre az ógyallai Aranyszarvas íjászegyesület szervezésében, Bajcson. Iskolánkat többen képviselték, akik közül néhányan dobogósan végeztek: Pém Isabelle - PBHB - kadét lány - 1.hely; Szabó Fülöp - TRRB - kadét fiú - 3.hely; Kyšucký Mihály - TRRB gyerek fiú - 5.hely; Ladunga Nikoletta  - TRRB gyerek lány kategória - 9.hely; Pupák Viktória – TRRB - kadét lány - 8.hely; Nyári Dávid Gergő- TRLB kadét fiú – 1.hely. Ezen íjászverseny utolsó fordulója október 16-án kerül majd megrendezésre, Kamocsán, ahol több diákunk is esélyes a végső helyezéseknél. Szurkoljunk nekik!

Végül, de nem utolsó sorban, a hétvégén megrendezett 11.Dakota kupa íjászversenyen, Paláston, diákjaink is remekül szerepeltek. A több mint 70 versenyző közül mind a 6-an dobogón végeztek. A verseny különlegessége, hogy az indián hagyományokhoz híven nem csak íjjal lőttek a versenyzők, de különböző ügyességi játékokban is megmérettettek.  A diákok között 10 éves korig -  Kyšucký Mihály 3.helyezést,  Németh Bálint 2.helyezést szerzett. A 11-14 éves korosztályban - Zemes Tamás 2.helyen, Szabó Fülöp 1.helyen, a lányoknál pedig Ševčík Bella 1.helyen végzett. A 15-18 éves fiatalok között Nyári Dávid Gergő 1.helyen végzett és a vándorkupát is elhozta. A szakkörvezető - Nyári Zoltán 3.helyen végzett.

Hatalmas köszönetet szeretnénk mondani ezúton is mindazon családoknak, akik a nyári szünidő alatt is támogatták gyermekeiket a versenyekre való eljuttatásban. Október 1-jén folytatódik az íjász szakkör iskolánkon. Bízunk benne, hogy az edzésekre becsületesen járó kisdiákok a tavasszal felkészülten és újra felvehetik a versenyt a régió többi íjászával.