Történelmi alkotóműhelyen (2021.10.8.)

2021. október 14.
2021/2022
b

Iskolánk I.A osztálya részt vett a Thain János Múzeum által meghirdetett őszi alkotóműhelyen, ahol ez alkalommal az ókori Róma hangulatát mutatták be a diákoknak. Izgalmas délelőttön vehettek részt tanulóink, ugyanis az osztály két csoportban tevékenykedett. Amíg az egyik csapat kipróbálhatta a régi korok újragondolt játékait, addig a többiek kézműves foglalkozások közül válogathattak. A múzeum falai közt való örömteli játékok egyből barátságossá varázsolták a diákok számára eddig szokatlan helyszínt. A kreatív alkotóműhelyen pedig több lehetőségből is válaszhattak a diákok: voltak, akik a régi cserépedényeket ragasztgatták, voltak, akik a római harcosok képeit festették ki, ill. olyanok is, akik a restaurálás alapjaival ismerkedtek - gipszből kiöntött edénykéken. 

A T.J.Múzeum összes munkatársa részt vett a délelőtti foglalkozásunkon, segítve ezzel a diákok munkáját. Köszönet érte és a lehetőségért is.

Az I.A osztály nevében: Salgó Gabika tanító néni