Bottyán János íjászcsapat sikerei

2021. szeptember 29.
2021/2022
b

A Czuczor Gergely Alapiskola mellett, szakköri tevékenység formájában működő Bottyán János íjászcsapat élete igencsak mozgalmas volt a szünidő alatt. A tavalyi iskolaévet lezáró Czuczor-kupa után nem sokáig pihentek íjászaink: július első hetében megrendezésre került Napközis táborban is bizonyították rátermettségüket, ahol az iskola alsó tagozatos diákjainak tartottak bemutatót. A felső tagozatos íjászok a bemutatót követően egy kis foglalkozást tartottak az érdeklődő kisdiákoknak.

 A Déli Ötös Bajnokság utolsó 3 fordulóján is remekeltek diákjaink az elmúlt időszakban. Ez a megmérettetés a dél-szlovákiai íjászklubok ötfordulós versenyeiből áll. A július 18-án, Érsekújvárban szervezett fordulón Nyári Dávid Gergő 2.helyezést ért el, a szeptember 5-én, Udvardon megrendezett fordulón szintén Gergő jeleskedett és dobogós 2.helyezett lett, majd a lezáró, ógyallai fordulón (szeptember 26-án) Gergő nemcsak 2.helyezést ért el, de az összesítés alapján, korcsoportjában 3.dobogós helyen végzett. Ugyanezen összesítés alapján Szabó Fülöp versenyzőnk is a saját kategóriájában 2.helyezést szerzett. Itt kell megemlíteni , hogy a Déli Ötös Bajnokságok állandó résztvevői nemcsak Szabóék és Nyáriék, de Pupák család is becsületesen részt vett a megmérettetések mindegyikén.

Mindeközben ifjabb diákjaink is megmérettettek időnként. Ilyen alkalmak voltak a Paláston két ízben is megrendezett íjászversenyek: augusztus 7–én, a Thury György történelmi íjászversenyen Pupák Viktória és Nyári Dávid Gergő is a dobogó legmagasabb fokán helyezkedtek el, ill.Gergőnek köszönhetően a Thury György Vándorkupa is hozzánk került. Ugyanitt értek el kimagasló eredményeket szüleik is: Pupák Tibor 2. és Nyári Zoltán 1.helyezést szereztek saját kategóriájukban. A nyárvégi, mondhatni tanévkezdő Dakota íjászversenyen (szeptember 18.), ugyanitt, Paláston szereztek érmeket diákjaink: Zemes Tamás 1.hely, Ševčík Bella 1.hely, Pém Isabelle 2.hely, Szabó Fülöp 1.hely, Pupák Viktória 3.hely, Nyári Dávid Gergő 1. és szakkörvezetőnk: Nyári Zoltán 1.hely. Ezen a versenyen Bella és Tamás két vándorkupát is elnyertek.

Az egyes versenyek közt, szeptember 4-én, sort kerítettünk egy újabb íjásztatásra Andódon. A falunapok keretén belül a diákok szülei megfőzték a legfinomabb gulyást, amíg a gyerekek íjászkodtak. Mindenképp említést érdemelnek: Ševčík Anikó, Mészáros Monika, Nyári- és Muči házaspár, akik odaadó, lelkes és önzetlen hozzáállásukkal támogatják gyermekeiket.

Az új iskolaévben is sok szeretettel és kihívással várjuk az ifjú növendékeket. A szakköri edzéseink október 9-én kezdődnek. Addig is: HUJ-HUJ-HAJRÁ!

Salgó Gabika tanító néni